fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Minicasco to tańsza, okrojona wersja polisy autocasco

Polisa AC jest przydatna, lecz dla wielu kierowców zbyt droga. Rozwiązaniem może być tańsze ubezpieczenie z okrojonym zakresem
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Kupując tańsze autocasco z okrojonym zakresem ochrony, zaoszczędzimy na składce. Gorzej będzie w razie wypadku.

Ubezpieczenie autocasco nie cieszy się w Polsce popularnością. – Główną przyczyną jest niechęć kierowców do opłacania dobrowolnej składki – uważa Bartłomiej Behnke z porównywarki ubezpieczeń www.superpolisa.pl.

Po ulicach jeździ dużo starych aut. Ich właściciele chcą zabezpieczyć się na wypadek całkowitego zniszczenia bądź kradzieży samochodu, natomiast ubezpieczenie, które zadziała także w razie drobnych uszkodzeń, uważają za zbyt drogie i nieopłacalne.

We wszystkich takich sytuacjach, gdy nie zależy nam na pełnej ochronie, możemy zamiast typowego autocasco wykupić znacznie tańsze minicasco (nie ma jednej nazwy tej polisy, stosowane są różne w zależności od towarzystwa). Jest to okrojona wersja dobrowolnego ubezpieczenia samochodowego.

Różny zakres...

Różnice między standardową polisą AC a minicasco są widoczne w cenach oraz oczywiście w zakresie ochrony i dostępności. Autocasco jest odrębną polisą, natomiast minicasco przeważnie jest...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA