fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Urządzenia Apple’a zagrożone cyberatakami

Bloomberg
Eksperci rosyjskiej firmy antywirusowej Kaspersky Lab wykryli lukę w tzw. jądrze Darwin, które stanowi komponent systemów operacyjnych OS X (wersja 10.10) oraz iOS (wersja 8).

Luka nazwana Darwin Nuke sprawia, że urządzenia Apple'a, działające właśnie na tych systemach, są narażone na zdalnie aktywowane ataki DoS (zalewanie sieci nadmiarową ilością danych), które mogą uszkodzić system urządzenia. Specjaliści wskazują, że ataki takie mogą wpłynąć również na działanie sieci korporacyjnej, o ile urządzenia z OS X oraz iOS zostaną do niej podłączone. Wśród sprzętu podatnego na to zagrożenie znajdują się komputery i urządzenia mobilne Apple'a wyposażone w 64-bitowe procesory i system Yosemite oraz smart fony i tablety (iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2 oraz iPad mini 3).

Według Kaspersky Lab, aby zabezpieczyć się przed tego typu atakami trzeba uaktualnić urządzenia do oprogramowania w wersji OS X 10.10.3 i iOS 8.3. – Na pierwszy rzut oka wydaje się, że bardzo trudno wykorzystać tę lukę, ponieważ warunki, jakie muszą spełnić osoby atakujące, nie są proste. Jednak uparci cyberprzestępcy poradzą sobie, doprowadzając w efekcie do awarii urządzenia i wpływając na działanie sieci korporacyjnych. Routery i zapory sieciowe zwykle pomijają niepoprawne pakiety z nieprawidłowymi rozmiarami opcji, jednak wykryliśmy kilka kombinacji, które potrafią przeniknąć przez sprzęt sieciowy – tłumaczy Anton Iwanow, starszy analityk szkodliwego oprogramowania w Kaspersky Lab.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA