fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wysyp połączeń w regionach

Wysyp nowych tras daje nam 13. miejsce na liście 15 krajów, które linie lotnicze postrzegają jako rynki najbardziej interesujące i dochodowe.
Bloomberg
Polska po raz pierwszy znalazła się wśród państw, w których ruch lotniczy rośnie najszybciej. W tym roku przybędzie u nas 20 nowych stałych tras.

Taki wysyp nowych tras daje nam 13. miejsce na liście 15 krajów, które linie lotnicze postrzegają jako rynki najbardziej interesujące i dochodowe – wynika z danych firmy analitycznej CAPA Aviation News.

Liderem listy są Niemcy, gdzie tak jak w Polsce ruch rośnie przede wszystkim w portach regionalnych. Z lotnisk naszego zachodniego sąsiada samoloty wystartują w tym roku aż na 68 nowych tras.

Irlandzka szarża

W przypadku Niemiec jest to efekt działań Ryanaira, który postanowił ostro konkurować z Lufthansą i Germanwings. Ale oprócz tych dwóch przewoźników aktywne są również Air Berlin, easyJet oraz Germania. Niemcy pod względem dynamiki ruchu lotniczego wyprzedzają Włochy – 67 nowych połączeń.

Także tam widać ożywienie dzięki Ryanairowi. Ale i Alitalii, która odradza się dzięki pieniądzom Etihadu, co widać zwłaszcza na wewnętrznych trasach w tym kraju. Ryanair otworzył we Włoszech 19 połączeń, a Alitalia – cztery.

Zaskakujące jest to, ż...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA