fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

Prof. Piotr Kruszyński przewodniczącym Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego

Prof. Piotr Kruszyński
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Prof. dr hab. Piotr Kruszyński, adwokat i członek Naczelnej Rady Adwokackiej, został przewodniczącym Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego przy Ministerstwie Sprawiedliwości.

Poinformował o tym serwis NRA adwokatura.pl.

W rozmowie z biurem prasowym NRA nowy przewodniczący powiedział, że chce kontynuować reformę prawa karnego procesowego, korzystając z dobrej atmosfery dla dalszych prac, a także prawa materialnego. Dodał, że za dalszymi pracami są zarówno minister Cezary Grabarczyk, jak i wiceminister Monika Zbrojewska i wiceminister Jerzy Kozdroń.

Prof. dr hab. Piotr Kruszyński jest adwokatem izby adwokackiej w Warszawie, profesorem nauk prawnych. Studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego odbył w latach 1963-1968, w 1974 roku obronił rozprawę doktorską pt. „Warunkowe umorzenie postępowania karnego", w 1983 napisał habilitację pt. „Zasada domniemania niewinności w polskim postępowaniu karnym" - od 1991 profesor nadzwyczajny, od 1995 profesor zwyczajny. Aplikację sądową odbył w latach 1968-1970, zwieńczoną egzaminem sędziowskim. Od 1990 roku jest adwokatem.

Prof. Kruszyński jest kierownikiem Katedry Postępowania Karnego Instytutu Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektorem Ośrodka Badawczego Adwokatury Polskiej im. Witolda Bayera przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, jest członkiem Naczelnej Rady Adwokackiej i arbitrem w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

Źródło: www.adwokatura.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA