fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielka aukcja na rzecz Krzysztofa Globisza

Fotorzepa/Piotr Guzik
W krakowskiej Filharmonii trwa wielka aukcja, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Globisza. Znakomity aktor w ubiegłym roku doznał udaru mózgu.

Fundacja "Mimo wszystko" Anny Dymnej zwróciła się do znanych osób z całego świata o przesyłanie przedmiotów, które będą wystawione na licytacji. Odzew zaskoczył nawet samą organizatorkę.

Papież Franciszek przekazał na aukcję pióro i zegarek. Pióro już sprzedano, za 25 tysięcy złotych. Przedmioty, których nie uda się wylicytować dziś, trafią na aukcje internetowe.

Wartościowe przedmioty przeznaczone na tę konkretna aukcję przekazali m.in. także m.in. prezydent Bronisław Komorowski, Jerzy Stuhr, ks. Adam Boniecki, Andrzej Wajda, Jan Englert, Krystyna Janda, Irena Santor, Anna Polony, Dorota Segda, Grzegorz Turnau i Donald Tusk.

Dzisiejszą licytację poprzedził koncert charytatywny, na którym wystąpili przyjaciele Krzysztofa Globisza ze Starego teatru w Krakowie, a także Adam Nowak, Joanna Kulig, Grzegorz Turnau, Jerzy Trela i Zbigniew Wodecki.

Leczenie i rehabilitację Krzysztofa Globisza można wspomóc wpłacając pieniądze na subkonto w Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko":

BZ WBK SA 65 1090 1665 0000 0001 0373 7343, z dopiskiem "Krzysztof Globisz"

Krzysztof Globisz - kwestionariusz kultury

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA