fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

UOKiK: Onet może kupić NK.pl

Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
Popularny serwis społecznościowy ponownie zmieni właściciela – zgodę na transakcję wyraził UOKiK

Umowa został podpisana pod koniec listopada 2014 r., a strony nie podały wartości transakcji. Po przeprowadzonej analizie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji, zatem Grupa Onet może przejąć serwis Nasza Klasa, który obecnie występuje pod nazwą NK.pl.

Serwis powstał w 2006 r. Według danych Megapanel wciąż ma ponad 5 mln użytkowników.

UOKIK podaje, że główna działalność Grupy Onet.pl polega na prowadzeniu ogólnoinformacyjnego portalu internetowego onet.pl. Ponadto jest właścicielem innych serwisów, m.in. vod.pl, a także oferuje gry komputerowe online. Nasza Klasa obsługuje serwis społecznościowy o tej samej nazwie. Wśród usług oferowanych użytkownikom są m.in. gry online oraz wideo na żądanie.

UOKiK ustalił, że działalność uczestników koncentracji pokrywa się na krajowych rynkach reklamy internetowej, gier komputerowych oraz VOD (wideo na żądanie). Ich udziały nie są jednak na tyle wysokie, żeby koncentracja mogła wpłynąć negatywnie na stan konkurencji, tym bardziej, że na tych rynkach działa wielu przedsiębiorców.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA