fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uczelnie techniczne wciąż są kuźniami prezesów

Prawie co drugi prezes dużej spółki ma dyplom uczelni technicznej.
www.sxc.hu
Prawie co drugi prezes dużej spółki ma dyplom uczelni technicznej, ale stopniowo przybywa absolwentów szkół ekonomicznych i uniwersytetów.

Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Politechnika Śląska w Gliwicach – te trzy czołowe uczelnie techniczne wciąż są największymi kuźniami prezesów dużych firm w Polsce. Dyplom którejś z nich ma 22,5 proc. szefów – wynika z najnowszej,  siódmej już edycji rankingu „Rzeczpospolitej", w którym na podstawie danych z Listy 2000 analizujemy szkoły top menedżerów.

Choć tegoroczne zestawienie, opracowane na podstawie informacji z 480 firm, wykazuje, że udział uczelni technicznych znów nieco spadł (jest najniższy od 2009 r.), zmiana nie jest na tyle znacząca, by odebrać inżynierom przewagę wśród prezesów.

Szkoła współpracy

Ten prymat widać choćby wśród szefów spółek giełdowych z indeksu WIG20, gdzie największą grupę stanowią absolwenci krakowskiej AGH. Wśród nich są m.in. Herbert Wirth, prezes KGHM, Dariusz Lubera, szef Tauron Polska Energia, czy Zbigniew Stopa, prezes Bogdanki.

Inżynierowie sprawdzają się ni...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA