fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Bez lotów nad Warszawą

Na wniosek policji Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wprowadziła ograniczenia lotów nad stolicą w sobotę oraz w Święto Niepodległości. Zakaz obejmuje ścisłe centrum Warszawy i rejon Stadionu Narodowego.
W sobotę w stolicy odbędzie się demonstracja Razem Przeciwko Nacjonalizmowi. Zacznie się o godz. 13. przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu.
Uczestnicy m.in. z antyfaszystowskiej grupy 161 Crew, Kolektyw Syrena, Przychodnia Skłot, Pracownicza Demokracja i Warszawska Federacja Anarchistyczna przejdą spod UW na pl. Trzech Krzyży, potem pod Pomnik AK i Polskiego Państwa Podziemnego, potem na Wilczą, pl. Konstytucji i na pl. Zbawiciela, gdzie zakończą demonstrację.
Z kolei we wtorek 11 listopada przez Warszawę przejdą dwa marsze. Prezydencki, który o godz. 13.15 wyruszy z placu Piłsudskiego i przejdzie przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu. Konkurencyjny jest Marsz Niepodległości, który zacznie się o godz. 15. na rondzie Dmowskiego. Potem uczestnicy przejdą al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, rondem Waszyngtona i al. Zieleniecką do parku Skaryszewskiego.
Policja, która będzie zabezpieczać te manifestacje zwróciła się do PAŻP o wprowadzenie strefy ograniczonych lotów. I Agencja się na to zgodziła.
Zakaz będzie obowiązywał w sobotę w godz. 14-20 i we wtorek od 8 do 24 w ścisłym centrum Warszawy i rejonie Stadionu Narodowego.
- W strefach tych będzie obowiązywał bezwzględny zakaz wykonywania lotów przez statki powietrzne od ziemi do wysokości 1850 metrów. Zakaz dotyczy także statków powietrznych typu „dron" – informuje policja. W rejonach tych będą operowały śmigłowce policji.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA