fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Bitwa o Warszawę Główną dopiero wybuchnie

Pięć znanych firm deweloperskich będzie walczyć o możliwość budowania na działce PKP Warszawa Główna. 10 hektarów w centrum miasta to bardzo łakomy kąsek. Trzeba jednak wyłożyć kilka miliardów złotych.
PKP wybrały kilku inwestorów, których spółka zaprosiła do złożenia ofert na komercyjne zagospodarowanie terenów przy dworcu Warszawa Główna.
Spośród sześciu przedsiębiorstw PKP wskazała na:

- ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o.,
- Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI SA,
- Konsorcjum: HB Reavis Poland Sp. z o.o. i Polcom Investment XIII Sp. z o.o.
- Karam Enterprise z grupy ImmoFinanz,
- Neinver Polska Sp. z o.o.
- Ostateczne zagospodarowanie nieruchomości będzie zależało od ofert przedstawionych przez inwestorów. Zakładamy integrację środków transportu publicznego i stworzenie nowoczesnej zabudowy komercyjnej - mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP SA. - Zależy nam na tym, aby inwestycja przyniosła korzyści nie tylko PKP i inwestorowi, ale przede wszystkim pasażerom i mieszkańcom stolicy.
Teren wokół Warszawy Głównej starszy od lat. Do dyspozycji inwestora będzie 10 ha działki znajdującej się w odległości niespełna półtora kilometra od ścisłego centrum Warszawy.
- Wyłonienie inwestora planowane jest na przełom 2014/2015. Wartość projektu może wynieść do 3,6 mld zł - zapowiada PKP.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA