fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Twitter zapowiada zmiany, podobne do Facebooka

Bloomberg
Ulepszenie przeszukiwania treści na Twitterze to jeden z naszych najważniejszych celów na 2015 rok - mówi Anthony Noto, dyrektor finansowy Twittera.
Twitter od 2006 roku wyświetla wpisy w odwróconej kolejności chronologicznej, od najnowszego do najstarszego. W trakcie filtrowania wiadomości nie pomija żadnego z obserwowanych przez nas kont. Facebook natomiast od lat wyświetla wiadomości według  algorytmu, przez co jego użytkownicy mają zupełnie inny wpływ na odbierane treści.
Podczas konferencji technologicznej Citi Global w Nowym Jorku dyrektor finansowy Twittera, Anthony Noto, zapowiedział nadejście zmian.
Twitter już niedługo może zacząć filtrować treści, podobnie jak robi to dziś Facebook.
- Dzięki takiej zmianie ogrom treści dostępnych w serwisie będzie można dostarczać bardziej precyzyjnie - tłumaczy Noto. Rozwiązaniem może być algorytm, który zastąpiłby obecne prezentowanie wpisów.
- Poprzez odpowiednie filtry trudniej będzie przeoczyć tweety, które są warte naszej uwagi, a pojawiły się już jakiś czas temu - podkreśla Noto.
Zapowiedzi zmian zaniepokoiły użytkowników i wielu z nich zagroziło opuszczeniem serwisu.
Dokładnych  propozycji zmian na Twitterze nie znamy. Istnieje szansa, że tak jak na Facebooku, zostanie udostępniona możliwość edytowania ustawień, w jaki sposób mają być filtrowane dostarczane nam treści.
Źródło: tvn24bis.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA