fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urzędnicy

Zostań dyplomatą: aplikacja dyplomatyczno-konsularna 2015

www.sxc.hu
Jeśli masz gruntowną wiedzę w dziedzinie stosunków międzynarodowych, pasjonujesz się historią i kulturami świata, jesteś kreatywny i ambitny, a jednocześnie gotowy do podjęcia wymagającej służby na rzecz kraju, jesteś dobrym kandydatem na dyplomatę.
Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej ogłosił nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2015. Termin składania dokumentów do 26 września.
Celem aplikacji dyplomatyczno- konsularnej jest przygotowanie do pracy w polskiej dyplomacji. Dyplomacja XXI wieku to nie tylko dyplomacja kompetencji, ale także umiejętność skutecznego prowadzenia negocjacji, prezentacji i obrony interesów czy zarządzania zasobami w placówce zagranicznej.
Nowoczesna polska dyplomacja to również nowoczesne narzędzia informacyjne. Zawód dyplomaty jest więc zawodem dla osób o wysokich kompetencjach i unikalnych predyspozycjach, znających co najmniej dwa języki obce, aktywnych, skutecznych i zaangażowanych. To zawód dla osób gotowych do pracy na rzecz własnego kraju w różnych warunkach kulturowych i w różnych częściach świata.
Nabór na aplikację jest otwarty i odbywa się w drodze konkursu. Termin składania dokumentów mija 26 września. Rozpoczęcie aplikacji planowane jest w kwietniu 2015 r.
Konkurs na aplikację składa się z części pisemnej i ustnej oraz badania predyspozycji do służby zagranicznej. Aplikacja dyplomatyczno- konsularna jest rocznym kursem organizowanym przez Polski Instytut Dyplomacji. Podjęcie aplikacji wiąże się z zatrudnieniem w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
Więcej informacji na ten temat aplikacji dyplomatyczno -konsularnej na stronie: bip.msz.gov.pl.
Źródło: MSZ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA