fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Miedzi Copper dalej ogranicza działalność w Polsce

Po zamrożeniu programu inwestycyjnego o wartości 250 mln zł Kanadyjczycy rezygnują z części koncesji i wycofują wnioski o nowe.
Kanadyjska firma MiedziCopper zrzekła się trzech koncesji na poszukiwanie rud miedzi i srebra - w obszarach Żerków, Paproć i Stęszew, wycofali też wnioski koncesje na obszary Buk, Kaleje i Florentyna.
- Decyzja o wycofaniu trzech wniosków koncesyjnych i zrzeczeniu się trzech już posiadanych koncesji jest spójna z postanowieniem wstrzymania dalszych nowych inwestycji w Polsce, co z kolei jest konsekwencją wcześniejszych decyzji Ministerstwa Środowiska. Ponadto pozwala skupić naszą uwagę na pozostałych obszarach koncesyjnych, do czasu szczegółowego określenia przez resort kryteriów oceny i procedury uzyskania koncesji, które zostały nam niedawno cofnięte – mówi Lyle Braaten, prezes Miedzi Copper.
Resort postanowił jeszcze raz rozpatrzyć wnioski koncesyjne złożone przez Kanadyjczyków i KGHM, dotyczące m.in. atrakcyjnego obszaru Bytom Odrzański. Na początku tego roku koncesja została przyznana MiedziCopper.
Kanadyjczycy wydali na prace badawcze na koncesjach, z których zrezygnowali, ponad 2,3 mln zł. Ogółem do tej pory firma zainwestowała w program badawczy blisko 110 mln zł. Do końca 2015 r. planowała wydać jeszcze ponad 250 mln zł, ale z uwagi na decyzję resortu środowiska program został zamrożony.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA