fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Nocne zwiedzanie Stadionu Narodowego, Noc Pragi i Parada Seniorów

Sobota będzie należeć do ludzi starszych. Po raz pierwszy w Polsce przez miasto przejdzie Parada Seniorów.
materiały prasowe
Nocne zwiedzanie Stadionu Narodowego, Noc Pragi czy Parada Seniorów to niektóre atrakcje letniego weekendu.
Ta noc będzie należeć do Pragi. Na warszawiaków czekają koncerty, parada królewska, flash mob, rejsy po Wiśle, pokaz zumby, spotkania z aktorami.
W piątek zaczyna się V edycja Nocy Pragi. Główne koncerty odbędą się w muszli koncertowej, Parku Praskiego. Zagrają tam m.in.: o godz. 17.15 Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze, o godz. 18.15 RedRoom i Dogbite, o 19.30 Warszawiaki, o 20.25 VINO, o 21.30 Liber i Natalia Szroeder, a o 22.30 Rafał Brzozowski. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Wejściówki można odebrać w sekretariacie Domu Kultury Praga przy ul. Dąbrowszczaków 2.
Poza tym w ramach atrakcji praskiego święta przewidziano flash mob, paradę królewską w wykonaniu Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Akt i Studia Tańca Salsa Libre – na rogu ul. Ząbkowskiej i Targowej, czy rejsy z pochodniami po Wiśle. Poza tym na plaży przy La Plai odbędzie się plażowy show z fajerwerkami. A w kinie Praha spotkanie z aktorami: Bogusławem Lindą, Markiem Kondratem, Januszem Gajosem czy Edwardem Lubaszenką. Poza tym dużo się będzie działo w kilkudziesięciu klubach czy galeriach praskich. Pełny program można znaleźć na stronie www.nocpragi.warszawa.pl.
Każdy będzie mógł wejść do garderoby, z której korzystały wielkie gwiazdy
W piątkowy wieczór na fanów piłki nożnej i Stadionu Narodowego czeka nie lada atrakcja. Po raz pierwszy będzie można  zwiedzić ten obiekt nocą. Co będzie można zobaczyć podczas tej wycieczki? – Oprócz trybun, płyty stadionu, piłkarskich szatni, tunelu VIP czy kaplicy każdy będzie mógł poczuć się jak gwiazda i wejść do garderoby, w której do występów przygotowują się najwięksi artyści tego świata – mówią organizatorzy.
Poza tym będzie można zajrzeć do jednej z ekskluzywnych lóż oraz na trybunę medialną. Warszawiacy wejdą też do centrum operacji stadionowych, czyli control roomu. Tam znajduje się przycisk do otwierania i zamykania dachu Stadionu Narodowego. Bilety na wycieczkę już można kupić w kasach. Początek zwiedzania – godz. 20.
A sobota będzie należeć do ludzi starszych. Po raz pierwszy w Polsce przez miasto przejdzie Parada Seniorów. W samo południe wyruszy ona z placu Konstytucji. Na jej czele stanie DJ Wika, najstarsza polska didżejka. Po paradzie w parku przy Centrum Sztuki Współczesnej  odbędzie się Piknik Pokoleń zorganizowany przez fundację Zaczyn.
Podczas imprezy m.in. joga śmiechu, warsztaty recyklingowe, fotostudio prowadzone przez blogerki z Stylissima.pl, premiera projektu „mSenior", warsztaty „Nordic Walking od podstaw" czy wykład na temat bólów stawów i kręgosłupa, sposobach radzenia sobie ze stresem. Będą też bezpłatne badania z zakresu profilaktyki jaskry, poziomu cukru we krwi, konsultacje lekarzy specjalistów oraz trening slow-joggingu.
Zaśpiewają Irena Santor oraz Marcelina.
W piątek startuje Zielony Jazdów -  letni projekt Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Inauguracyjny weekend będzie pełen atrakcji dla każdej grupy wiekowej. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w Pikniku Pokoleń, koncertach, pokazach filmowych, warsztatach dla dzieci i dorosłych a także wykładach znanych postaci ze świata ekonomii. Projekt rozpocznie się jutro o godzinie 19.00.
Tegoroczna edycja projektu Zielony Jazdów odbędzie się pod hasłem „Zielony Rynek". Tematem przewodnim będą związki ekologii z ekonomią – poprzez specjalne warsztaty i spotkania organizatorzy chcą przybliżyć uczestnikom zagadnienie ekonomii ekologicznej i modeli gospodarczych odmiennych od dominującego. Inaugurację tegorocznej edycji projektu rozpocznie wernisaż wystawy „Slow Future" w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (27 czerwca, godz. 19.00), która stanowić będzie swoistą ilustrację do tematów pojawiających się podczas Zielonego Jazdowa.
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA