fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Koncert dla rodzin ofiar Majdanu

Jedną z gwiazd koncertu będzie T.Love z Muńkiem Staszczykiem
materiały prasowe
Polscy i ukraińscy artyści zagrają na koncercie charytatywnym w Wilanowie z którego dochód przeznaczony będzie dla ofiar z kijowskiego Majdanu.
Impreza odbędzie się w piątek 25 kwietnia, dokładnie na miesiąc przed planowanym terminem wyborów prezydenckich na Ukrainie. - Ma stać się dowodem pamięci o ofiarach Majdanu oraz sposobem na wsparcie ich rodzin – mówią organizatorzy koncertu.
Podkreślają, że przez imprezę chcą przypomnieć ile w latach 80. Kosztowała polska walka o wolność, a także i podkreślić, że rozumieją determinacją Ukraińców, którzy w obronie wolności wyszli manifestować na Majdan.
- Ukraińska wolność została okupiona krwią. Na ulicach zginęły dziesiątki ludzi, setki znikają bez śladu, jak choćby jeden z obserwatorów Misji Obserwacyjnej Fundacji Otwarty Dialog, ukraiński dziennikarz Serhiy Lefter, który zaginął 16 kwietnia. Każdy rodzaj naszego wsparcia jest dla Ukraińców bardzo ważny, potrzebny i ceny – mówi Bartosz Kramek, przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog, partner koncertu.
W piątkowym koncercie wystąpią polscy i ukraińscy muzycy. Zagrają: Maleo Reggae Rockers, Kozak System (Ukraina), Taraka, Tomek Lipiński, Venio (Molesta), Natalia i Paulina Przybysz z mamą Anną, Daniel Gałązka z zespołem, Ruta, Moskwa, Skadyktator i jego kosmiczne combo z Robertem Brylewskim, Karolina Cicha.  Koncert poprowadzi Szymon Majewski.
W trakcie koncertu odbędzie się aukcja przedmiotów podarowanych przez artystów i partnerów. Kupić będzie między innymi gitarę w barwach ukraińskich z autografami muzyków z zespołów: T.Love, Maleo Reggae Rockers, Enej, Mech, Wild Pig, Big Cyc, Skowyt, Plan, Metka, Piotra Bukartyka,  Raggafaya, Kozak System oraz Jurka Owsiaka.
Koncert zacznie się o godz.  18 na polach wilanowskich w Warszawie. Warunkiem wstępu jest wykupienie cegiełki o wartości 20 zł. Całkowity dochód z koncertu i aukcji zostanie przekazany rodzinom ofiar z Majdanu za pośrednictwem Fundacji Otwarty Dialog.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA