fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Wygrała "Miłość po białorusku"

Andrei Kutsila i Vyachaslau Rakitski autorzy "Miłości po białorusku" otrzymali nagrodę 2. edycji Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu w kategorii najlepszy dokument.
Przyznało ją jury w składzie: Maria Zmarz-Koczanowicz (przewodnicząca), Lidia Duda, Irena Piłatowska-Mądry, Marek Miller, Jerzy Śladkowski.
Nagrody w kategorii reportaż otrzymali:
I miejsce (Grand Prix) - Adam Barwiński za reportaż "Król Edward" Nagroda za reporterską intuicję i optymistyczny portret człowieka.
II miejsce - Alicja Grzechowiak za reportaż "Jan sokolnik" Nagroda za reportaż oddający istotę konfliktu współczesnej cywilizacji z przyrodą.
III miejsce - Łukasz Kowalski za reportaż "Egzamin z człowieczeństwa" Nagroda za reportaż stający w obronie skrzywdzonego bohatera.
Równorzędne wyróżnienia otrzymali:
Brygida Frosztęga-Kmiecik za reportaż "Strażak oskarżony" Wyróżnienie za reportaż promujący odwagę i działanie dla dobra publicznego.
Ewa Galica za reportaż "Ksiądz Andrzej i jego ofiary" część I i II Wyróżnienie za reportaż poruszający odważny temat skrywany przed opinią publiczną.
Faustyna Szebesta-Kowalska za reportaż "Jestem tu..." Wyróżnienie za reportaż o woli życia i codziennym zmaganiu się z niepełnosprawnością.
Jolanta Kowalska za reportaż "Wybacz, że tak rzadko przyjeżdżam".
Wyróżnienie za reportaż o pisaniu ciągu dalszego wzruszającej historii sprzed lat opowiedzianej w filmie "Mała Moskwa".
Laureatem nagrody specjalnej ufundowanej przez sponsora - Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych w ramach prowadzonej akcji "Damy radę" został Fabian Zając za reportaż "Łukasz Zwycięzca" - nagroda specjalna za reportaż pokazujący duszę bohatera zmagającego się z nieuleczalną chorobą.
Podczas Gali wręczenia nagród, która zakończyła 2. edycję Festiwalu Sztuki Faktu Nagrodę specjalną prezesa TVP otrzymała Lucyna Smolińska - reżyser filmów dokumentalnych, dziennikarka.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA