fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rynek pracy

Ambitne zadania na elitarnym stażu

– Program Kariera ma przygotować przyszłych liderów – twierdzi Marian Owerko, wiceprezes PRB i szef Bakallandu
Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
Udział w konkretnych biznesowych projektach ?za konkretne wynagrodzenie czeka uczestników letnich staży w programie Polskiej Rady Biznesu.
Przez  trzy miesiące wakacyjnej praktyki w dziale Trade Marketingu giełdowego Bakallandu będzie można uczestniczyć m.in. w tworzeniu działań promocyjnych firmy  i poznać tajniki współpracy z  zewnętrznymi agencjami. Z kolei uczestnicy letnich staży w pionie sprzedaży masowej PZU wezmą udział   m.in. w opracowywaniu analiz sprzedażowych czy monitorowaniu działań konkurencji, pomagając też w przygotowaniu materiałów reklamowych.
Jednak lista projektów, jakie  firmy członkowskie Polskiej Rady Biznesu (PRB) zaplanowały dla uczestników tegorocznej, 11. już edycji stażowego Programu Kariera, jest znacznie dłuższa. W programie, którego patronem medialnym jest „Rzeczpospolita",  uczestniczy ponad 30 renomowanych polskich pracodawców  z  różnych branż, w  tym m.in. Adamed, PKN Orlen, grupa Pelion, Oceanic czy TVN.
Część  z nich ma oferty praktyk w kilku działach, co sprawia, że łącznie na studentów i absolwentów do 30. roku życia czeka ponad 40 miejsc na elitarnych, płatnych stażach (ich  uczestnicy zarabiają zwykle 2 tys. zł brutto miesięcznie). Jak podkreślają przedstawiciele PRB,  prestiżowe dwu–trzymiesięczne praktyki w ramach Programu Kariera nie tylko zapewniają udział w  konkretnych projektach pod opieką mentora, ale również kontakt z menedżerami i właścicielami znanych polskich spółek.
Według Danieli Piotrowskiej-Szmigielskiej, dyrektor generalnej PRB,  ok. 20 proc. uczestników programu zostaje potem w firmach, gdzie odbyli staż. Tak jak Tomasz Denko  (uczestnik dziewiątej edycji PK), który pracuje w kancelarii prawnej Greenberg Traurig Grzesiak. – Uczestniczymy w kluczowych transakcjach na rynku kapitałowym oraz fuzji i przejęć. Jedną z nich był proces nabycia przez czołowy bank spółek znaczącej grupy o łącznej wartości około 2,8 mld zł – podkreśla.      —a.b.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA