fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Marynarka Wojenna dla Orkiestry

Można wylicytować rejs jachtem
AMW
Grzegorz Byszewski
Marek Kozubal
Szkolenie poligonowe, rejs jachtem s/y „Admirał Dickman”, długopis piszący w kosmosie, a nawet prywatny koncert chóru – można wylicytować na aukcjach przygotowanych przez Akademię Marynarki Wojennej.
Dochód z nich zostanie przekazany dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłym roku zorganizowane przez tą uczelnię aukcje wsparły WOŚP kwotą ponad 8 tys. zł.
W tym roku uczelnia przygotowała urozmaicone atrakcje. Można je wylicytować na aukcjach internetowych WOŚP. Można wygrać udział w szkoleniu poligonowym „Leadership". Budowa tratwy i przeprawa nią przez jezioro, transport dużych materiałów drogą wodną i lądową własnymi siłami, marsze na azymut, nauka wiosłowania – tak będzie wyglądało to szkolenie. Na trzy dni Akademia Marynarki Wojennej zaprosi dwóch śmiałków, którzy chcą się sprawdzić podczas pracy w grupie, a także nabyć umiejętności kierowania ludźmi. Szkolenie odbędzie się w Akademickim Ośrodku Szkoleniowym w Czernicy.
Akademia Marynarki Wojennej wystawiła też na licytację rejs jachtem s/y „Admirał Dickman" dla jednej osoby wraz z osobą towarzyszącą. Podróż potrwa 5-6 dni, w czasie którego odwiedzone zostaną wybrane porty polskiego wybrzeża. Zwycięzca aukcji będzie mógł poznać podstawy żeglowania zarówno w teorii jak i w praktyce.
Przedmiotem licytacji jest też występ Chóru Akademii Marynarki Wojennej. Może on uświetnić np. rocznicę powstania jakiejś instytucji, firmy, albo uroczystości rodzinnej. W repertuarze chóru dominują szanty i pieśni morskie, ponadto zespół wykonuje pieśni patriotyczne i wojskowe.
Akademia wystawiła na licytację długopis, którym można pisać w kosmosie, pod wodą, a nawet w temperaturach od – 34° C do +143° C. Długopis na licytację podarował zastępca Rektora-Komendanta AMW komandor dr inż. Mariusz Mięsikowski. Otrzymał go w maju 2011 roku od przedstawiciela NASA w czasie obchodów 130. rocznicy powstania bułgarskiej Akademii Marynarki Wojennej.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA