fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Chcesz zrobić karierę w biznesie? Sprawdź, jakie studia wybrać.

ROL
Odpowiednio wybrane studia mogą być pierwszym ważnym krokiem w naszej karierze zawodowej. Wiele zależy od kierunku, na który się zdecydujemy, jednak równie dużo (a może nawet więcej) od konkretnej szkoły. Warto szukać uczelni biznesowych, stawiających na wykwalifikowaną kadrę, międzynarodowe środowisko, a także zdobywanie praktycznych umiejętności i analizowanie światowych trendów.
Krok pierwszy – wybór kierunku
Na początku musimy zastanowić się, jaki kierunek w ogóle nas interesuje. W czym jesteśmy dobrzy, co jeszcze chcielibyśmy poćwiczyć, a jakie zagadnienia w ogóle nas nie ciekawią? Podczas podejmowania decyzji możemy kierować się aktualną modą, warto jednak zachować rozsądek i wybrać coś, w czym czujemy się dobrze, a także co daje nam szerokie perspektywy. Osoby zainteresowane biznesem często decydują się na zarządzanie lub administrację. Słusznie, ponieważ te kierunki dają podstawy do poszukiwania pracy zarówno w administracji rządowej i samorządowej, jak też w innych instytucjach oraz niemal w każdej firmie. Dobrym pomysłem są też finanse i ekonomia – jak wiadomo, w biznesie wszystko kręci się wokół pieniądza.
Krok drugi – wybór uczelni
To, na jaką uczelnię trafimy, jest niezwykle istotne. W jednej szkole otrzymamy jedynie wiedzę teoretyczną, mało przydatną w przyszłości, w innej zdobędziemy praktyczne umiejętności, przydatne podczas robienia kariery w biznesie. Dyplom prestiżowej uczelni biznesowej może stać się także przepustką do dobrego miejsca pracy w międzynarodowej korporacji. Dlatego wybierając studia magisterskie czy licencjackie, warto zaglądać do wiarygodnych rankingów. Jednym z najbardziej prestiżowych jest ranking dziennika „Financial Times", w którym bardzo wysokie miejsce od kilku lat zajmuje Akademia Leona Koźmińskiego– w tym roku przesunęła się o trzy miejsca do góry i zajmuje 25 miejsce na świecie w kategorii „studia magisterskie z zarządzania". Dodatkowym plusem jest przebywanie w środowisku międzynarodowym i możliwość studiowania w języku angielskim.
MBA dla menedżerów
Jeżeli już ukończyliśmy jakieś studia i rozpoczęliśmy pracę zawodową, a naszą ambicją jest kierowanie firmą lub instytucją, czy też obejmowanie najwyższych stanowisk w polskich bądź zagranicznych korporacjach, warto przemyśleć studia podyplomowe MBA. Master of Business Administration to propozycja dla osób mających już pewne doświadczenia w biznesie oraz chcących iść dalej w tym kierunku. Podczas studiów analizować będą światowe trendy oraz konkretne przypadki, zdobywać praktyczne umiejętności oraz ćwiczyć współpracę w grupie. Zazwyczaj studia takie zakładają uczestnictwo w międzynarodowych projektach, a absolwenci uzyskują dyplom, dający szansę na prestiżowe stanowisko i dobre zarobki.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA