fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Ronaldo zdejmuje presję z Bale'a

AFP
Gareth Bale, który latem dołączył do Realu Madryt, nie ma najlepszego początku w nowym zespole. Głos w sprawie Walijczyka zabrał Cristiano Ronaldo.
Zdaniem Ronaldo presja, która spadła na Garetha Bale'a w związku z jego transferem do Realu Madryt, jest za duża. Walijczyk latem opuścił Tottenham. Władze hiszpańskiego klubu zapłaciły za piłkarza 91 milionów euro. Od momentu przejścia do Realu, Bale nie rozegrał żadnego pełnego spotkania. Od dłuższego czasu próbuje w pełni wyleczyć kontuzje.
Ronaldo, który w 2009 roku opuścił ligę angielską i dołączył do Realu uważa, że Bale dobrze zrobił decydując się na transfer. - Nie jest to najłatwiejszy czas dla niego, ponieważ opuścił przygotowania do nowego sezonu. Gdy z nim rozmawiasz, widzisz, że bardzo chce pomóc zespołowi, ale lepiej będzie jak w spokoju wróci do najwyższej formy - powiedział Portugalczyk.
- Bale jest niesamowitym piłkarzem. On ciągle chce się czegoś nauczyć. Ludzie wiążą z nim ogromną nadzieję w związku z kwotą, jaką za niego zapłacono. Jestem pewny, że bardzo pomoże naszej drużynie - dodał gwiazdor Realu.
Ronaldo zaprzeczył głosom, że podobny styl gry obu zawodników doprowadzi do nieporozumień na boisku. - Jestem przekonany, że wszyscy dobrzy piłkarze potrafią współpracować. Chcę grać z najlepszymi zawodnikami, bez względu na to, kim są. Myślę, że razem możemy sięgnąć po najważniejsze trofea - mówi Ronaldo
Głos w tej sprawie zabrał również szkoleniowiec Realu Madryt Carlo Ancelotti, który zapewnił, że powrót Walijczyka na boisko nie zmieni dotychczasowej pozycji Ronaldo. - To dobrze wpływa na wyniki zespołu, gdy świetni zawodnicy współpracują. Rozmowy odnośnie wspólnej gry Bale'a i Ronaldo odbywają się poza naszym zespołem - powiedział trener.
Real Madryt zmierzy się jutro z Juventusem w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów. Po dwóch spotkaniach wicemistrzowie Hiszpanii, z kompletem punktów, prowadzą w grupie B. W sobotę piłkarze Carlo Ancelottiego grają w lidze z Barceloną.
- To dla nas bardzo ważny weekend. Nie zaczęliśmy tego sezonu tak jak byśmy to zakładali, ale gramy coraz lepiej. Wygrywając z Juventusem będziemy mogli zagrać pewniej w Barcelonie - zapowiedział Ronaldo
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA