fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Owsiak obraża TV Republika, Wasserman krytykuje Owsiaka

Jerzy Owsiak
Fotorzepa, Magdalena Jodłowska
Trwa wymiana ciosów między Telewizją Republika, a Jerzym Owsiakiem. Tego ostatniego, za wypowiedzi o próbie wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej przez zespół Antoniego Macierewicz skrytykowała także córka tragicznie zmarłego Zbigniewa Wassermana, Małgorzata Wasserman.
Wczoraj Jerzy Owsiak odbierał nagrodę na na Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. W trakcie konferencji prasowej dziennikarz TV Republika Bartłomiej Graczak zapytał twórcę Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, czy nie powinien przeprosić za swoje słowa wypowiedziane w nagrywanym przez siebie na videoblogu. - Mówił pan o szacunku. O tym, żeby rozmawiać z ludźmi, z którymi się nie do końca zgadza. Kilka dni temu nasi dziennikarze przekonali się, że nie do końca ma pan z tym łatwość - zarzucił Owsiakowi reporter TV Republika. - Czy nie powinien pan przeprosić naszej stacji za to, że publicznie nawołuje pan do "przeganiania dziadyg"? - dopytywał Graczak.
To odniesienie do opublikowanego ostatnio na blogu Owsiaka nagrania, w którym szef WOŚP nawołuje m.in. słowami: - Jeżeli gdziekolwiek spotkacie Telewizję Republikę, gońcie dziadygów. To zła telewizja, kolejna, która sączy tylko nienawiść.
W odpowiedzi na pytanie dziennikarza TV Republika Owsiak stwierdził, że „ jest to telewizja, która dość skutecznie łamie wszystkie zasady". - Porównuję was do dziennikarzy TV Trwam. To w ogóle nie są standardy, w których jestem przyzwyczajony pracować. Przekręcacie, mówicie nieprawdę - atakował szef WOŚP. - Nie jestem kukłą, nie jestem manekinem, jestem żywym gościem, który mówi o tych sprawach po imieniu. I nie robię tego od dzisiaj. Być może miałeś za mało lat, kiedy ja zaczynałem, jeszcze byłeś w pieluchach, ale ja już wtedy pisałem listy do pana Wałęsy, do ministra zdrowia, do pana rzecznika praw dziecka – dodał zwracając się bezpośrednio do dziennikarza Owsiak.
Szef WOŚP w swoim ostatnim videoblogu nie tylko obrażał TV Republika, ale także atakował organizowaną przez zespół Antoniego Macierewicza konferencję smoleńską oraz prace samego zespołu. Powodem było skupienie przez media większej uwagi na efektach prac zespołu niż konferencji Owsiaka, na której informował o temacie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
- Panie Macierewicz, zostaw nas pan wszystkich k...a w spokoju. Nie mogę słuchać tej trucizny nienawiści, która jest z tych komunikatów pana Macierewicza i jego ekipy. Nie wątpię, że chcą być może to wyjaśnić, ale stokrotnie wątpię w ich intencje. Dzisiaj mamy kolejny sok z tej ch......j, zatrutej gruchy, po raz kolejny nic totalnie niewyjaśniający – wulgarnie wykrzykiwał na filmie Owsiak. - Dosyć tego, po prostu k...a dosyć! Nie można tego słuchać – dodawał przeklinając.
Na te słowa zareagowała córka zabitego w katastrofie smoleńskiej byłego ministra Zbigniewa Wassermana, Małgorzata Wasserman. To są słowa nikczemne, haniebne, wulgarne i chamskie – stwierdziła w programie „Jeden na jeden" Bogdana Rymanowskiego w TVN24. Czy ja muszę komentować wypowiedź każdego nikczemnika, który w tej sprawie zabiera głos? - zakończyła.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA