fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Inwestycje za 190 milionów zł odmieniły kielecką wystawę

Bloomberg
Targi Kielce otwierają w tym tygodniu nowoczesne centrum kongresowe.To już ostatni element wartej 190 mln zł modernizacji i rozbudowy świętokrzyskiej wystawy - drugiego co do wielkości ośrodka targowego w naszym regionie Europy.
Rozbudowa  kieleckiej wystawy – która teraz oferuje 90 tys. m kw. powierzchni targowej i organizuje co roku 70 dużych imprez na czele z wrześniowym Międzynarodowym Salonem Przemysłu Obronnego – była zarazem największą wartościowo inwestycją realizowaną w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

UE pomaga targom

Dzięki unijnemu dofinansowaniu na poziomie ponad 70 milionów złotych, na targowych terenach powstały już dwie nowoczesne hale, poligon do pokazów dynamicznych ciężkiego sprzętu, oraz dwa terminale wejściowe z elektronicznym systemem rejestracji wystawców i zwiedzających. Tych pierwszych przybywa do Kielc co roku ok. 6 tys. Ich ofertę  m in. na Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol,  Targach Techniki Rolniczej Agrotech,  wystawie Autostrada- Polska, oraz największych  targach sakralnych Sacroexpo -  oglądało w najlepszych latach w sumie  220 tys gości rocznie.
Do postawienia budowlanej kropki nad "i" wystarczy już  tylko uporządkowanie terenów wokół  7 pawilonów wystawienniczych, o łącznej powierzchni 36 tys. m kw. , które także przechodzą modernizację. Od strony zachodniej wybudowano parking wielopoziomowy z funkcją magazynową. Całość inwestycji pozwoli na kompleksową obsługę klientów ośrodka połączonego wreszcie w tym roku bezpiecznym i bezkolizyjnym dojazdem z obwodnic Kielc - łódzkiej i warszawsko – krakowskiej.

Handel i konferencje

Otwierane w tym tygodniu Centrum Kongresowe na 1000 osób to najdroższa inwestycja w historii Targów Kielce. Wychodzi naprzeciw nowym oczekiwaniom wobec świętokrzyskiego ośrodka targowego , drugiego już  pod względem liczby wystawców , w Europie Środkowo-Wschodniej. Z organizatora wystaw biznesowych TK przekształcają się w profesjonalne centrum targowo – konferencyjne. Dlatego nowy kompleks konferencyjny ma 16 sal wyposażonych w niezbędne urządzenia audiowizualne. W 57- metrowej wieży widokowej mieści się dodatkowa sala  restauracyjno-bankietowa.
- Centrum Kongresowe dzięki zastosowaniu systemu modułowych ścian daje wiele możliwości aranżacji przestrzeni, może stać się miejscem  organizacji zarówno dużych wydarzeń jak kongresy, koncerty czy konferencje poprzez mniejsze seminaria aż po kameralne wystawy i wernisaże – tłumaczy prezes zarządu Targów Kielce, Andrzej Mochoń. W otwieranym w środę kompleksie znajdują się również w pełni wyposażone Centrum Prasowe, komfortowa strefa VIP i garderoby dla artystów.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA