fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Powakacyjne promocje ubezpieczycieli

Bloomberg
Przełom sierpnia i września to dobry moment, by skorzystać z promocyjnych stawek lub zakresów polis.
Firmy uruchomiły programy promocyjne na wakacje, albo ruszają z takimi zaraz po nich. Koniec sierpnia i początek września to moment, kiedy można oczekiwać największej kumulacji specjalnych ofert: te wakacyjne wciąż trwają, a jesienne na dobre się rozkręcają.
InterRisk na okres urlopowy zaproponował atrakcyjną ofertę na ubezpieczenia mieszkań i domów, która daje zniżkę na polisę OC lub autocasco. - Ubezpieczając mieszkanie lub dom i jego wyposażenie otrzymuje się zniżkę na dowolnie wybrane ubezpieczenie komunikacyjne OC, AC lub ubezpieczenie pakietowe e-moto – mówi Rafał Wierzbicki z biura prasowego InterRisku. Osoby, które zdecydują się od razu na kupno ochrony nieruchomości na trzy lata otrzymają 15-procentową zniżkę. Terminy płatności składki można rozłożyć na raty. - Oznacza to, że przy składki rocznej w wysokości przykładowo 100 zł przez kolejne trzy lata można zawierając jednorazowo ubezpieczenie długoterminowe w sumie zaoszczędzić 45 zł – dodaje Rafał Wierzbicki.
Liberty Direct jesienią uruchomi program dający 5-proc. zniżkę na OC i AC osobom zwiedzającym Muzeum Chopina w Warszawie oraz gościom Filharmonii Krakowskiej. Ubezpieczyciel jest od niedawna sponsorem tych instytucji. W trybie ciągłym prowadzone są też przez ubezpieczyciela inne akcje promocyjne: 10 proc. zniżki na pakiet ubezpieczeń OC i AC otrzymają w Liberty Direct fani strony „Bezpieczny Mały Pasażer" na Facebooku. Taka sama oferta przygotowana jest dla klientów banku ING, posiadający dostęp do systemu bankowości internetowej ING BankOnLine. Firma nagradza też osoby, które na kupno ochrony zdecydują się w dniu swoich urodzin, mogą wówczas liczyć na 15-proc. rabat. Propozycja ta dotyczy zarówno polis komunikacyjnych, jak i mieszkaniowych.
Link4, inny z ubezpieczycieli directowych, czyli sprzedających swoje polisy w dużym stopniu przez Internet i telefon od września umożliwi kupowanie polisy za punkty z programu PayBack.
Na promocję ubezpieczeń mieszkaniowych postawiła też Aviva. Klienci, którzy do 15 września ubezpieczą w Avivie mieszkanie lub dom, otrzymują gratis ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, np. desek windsurfingowych, skutera wodnego czy rolek.
O promocje lub specjalne jednorazowe zniżki warto pytać przy kupnie każdej polisy, nawet jeśli dana firma nie chwali się prowadzonymi promocjami. Rynek ubezpieczeń znajduje się w stagnacji, szczególnie trudna sytuacja jest w segmencie ubezpieczeń motoryzacyjnych, więc firmy powinny być skłonne do negocjacji. Zawsze można wszak ze swoim mieszkaniem czy samochodem pójść po ochronę do konkurencji.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA