fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Fałszywi komornicy w Internecie

Oszuści próbują wykorzystać fakt, że komornik to zawód zaufania publicznego
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Na portalu Tablica.pl zamieszczane są fikcyjne ogłoszenia o sprzedaży przedmiotów po atrakcyjnych cenach z wykorzystaniem danych osobowych komorników sądowych oraz adresów istniejących kancelarii – ostrzega Krajowa Rada Komornicza.
W wydanym komunikacie Krajowa Rada Komornicza (KRK) apeluje o zachowanie szczególnych środków ostrożności w związku z kolejnymi sygnałami o działaniach osoby bądź osób polegających na podszywaniu się pod komorników sądowych za pośrednictwem portalu internetowego „Tablica.pl".
Pojawiają się tam fikcyjne ogłoszenia o sprzedaży przedmiotów po atrakcyjnych cenach z wykorzystaniem danych osobowych komorników sądowych oraz adresów istniejących kancelarii. Tymczasem wskazane numery rachunków bankowych i telefonów kontaktowych nie należą do komorników.
Działania te naruszają obowiązujące przepisy prawa i wyczerpują znamiona przestępstwa. Mają na celu wyłącznie wyłudzenie poprzez wprowadzenie w błąd potencjalnych nabywców – ostrzega Krajowa Rada Komornicza.
Jak wynika z informacji uzyskanych od zespołu Tablica.pl, portal ten stanowi wyłącznie platformę, która udostępnia miejsce na ogłoszenia i nie dokonuje sprawdzania wiarygodności użytkowników ani umieszczanych przez nich ofert.
- Jeżeli ogłoszenie narusza zasady serwisu lub polskiego prawa, należy zgłaszać ten fakt Zespołowi Serwisu Tablica.pl poprzez link dostępny na stronie ogłoszenia: "Zgłoś naruszenie". O podejrzeniu popełnienia przestępstwa każdorazowo należy zawiadamiać organy ścigania – radzi KRK.
Przypomnijmy, iż o jednym z takich przypadków poinformowaliśmy na łamach serwisu Rp.pl blisko miesiąc temu ("Fałszywy komornik grasuje w Internecie").
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA