fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Gdy dorosnę, zostanę dzieckiem

"Kiedy będę duży, to zostanę dzieckiem"
Materiały Promocyjne
W swojej autorskiej książce typu „picture book” Maciej Blaźniak zawarł przesłanie idealne na urlop i wakacje – rejestrujmy świat z perspektywy dziecka.
Kim chcesz zostać kiedy dorośniesz? –  pytali, pytają, pytamy, będą pytać.  A Maciej Blaźniak odpowiada: „Chciałbym zostać dzieckiem, gdy będę już duży, bowiem bycie dzieckiem wyraźnie mi służy!". Na kolejnych, nietypowych jak na książkę stronach – bo z papieru typu bristol, autor wylicza atuty swojego pomysłu: „pokusą jest wielką, i to niesłychanie, po mokrych kałużach beztroskie skakanie. Gdy minie mi nawet na susy ochota, to będę z ochotą stawiał zamki z błota". „ Maszerując za bezdomnym kotem, sprawdzę któż to mieszka za drewnianym płotem". Czy to nie kuszące idee? Może nie na całe dorosłe życie, ale przynajmniej na wakacje...
Dzieciom (rzecz dla wieku 4-9 lat) niepozorna na pierwszy rzut oka książeczka podkreśla smak dzieciństwa, uświadamia przyjemności jakie przeżywają. Jest też ciekawa graficznie – strony wyglądają jakby były wprost wyjęte ze szkolnego notatnika w linie. Mają marginesy i pustą przestrzeń do samodzielnego wypełnienia.
Maciej Blaźniak, rocznik  1984, jest absolwentem Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Jako specjalizację wybrał projektowanie ilustracji i książki artystycznej. Wydział Wzornictwa ukończył nagrodą rektora za najlepszy dyplom roku 2008.  W twórczości inspiruje się starą szkołą ilustracji amerykańskiej i słowackiej. Książkę „Kiedy będę duży, to zostanę dzieckiem" Polska Sekcja IBBY wyselekcjonowała do reprezentowania Polski na Biennale Ilustracji Dziecięcej w Bratysławie, a Polskie Towarzystwo Wydawców Książek nominowało do nagrody za Najpiękniejszą Książkę Roku. Autor wydał ją własnym sumptem.
„Kiedy będę duży, to zostanę dzieckiem" Maciej Blaźniak Ładne Halo, Łódź
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA