fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Dacze dla Rosjan

Iwona Trusewicz
Cudzoziemiec, nawet jeżeli kupi sobie w Rosji dom letniskowy, nie może się w nim na stałe zameldować. Prawo do tego dostaną tylko obywatele federacji.
Zapowiedział to dziś premier Dmitrij Miedwiediew. Nad nowym prawem pracuje rząd i parlament.
- Chodzi tutaj o stały meldunek. Chcemy w ten sposób zmniejszyć powszechne obecnie fikcyjne zameldowanie, które jest wśród emigrantów zarobkowych. Eksperci rządowi są zdania, że na daczy może być zameldowany tylko obywatel federacji. Zmiana prawa pozwoli obywatelom zmienić status swoich letnich domów na domy całoroczne, oczywiście gdy odpowiadają przepisom w tym względzie - cytuje premiera agencja Prime.
Miedwiediew wyjaśnia, że zmiany umożliwią wielu starszym ludziom wyprowadzkę z miasta na swoje dacze; jednocześnie nie stracą oni prawa do świadczeń socjalnych. Chodzi o emerytury i renty, ulgi komunalne, służbę zdrowia, transport. Dziś rosyjski emeryt może je dostać tylko mając stały meldunek, a takowy jest w domu letniskowym niemożliwy.
Dacze dla Rosjan to nie tylko dom na lato. To instytucja, która pozwoliła za czasów komunizmu przeżyć a i teraz wielu ubogich starszych ludzi, żyje tylko dzięki uprawom i hodowli z dacz.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA