fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Rozgubieni - spektakl Fundacji

materiały prasowe
Spektakl "Rozgubieni" - mozaika przeplatających się ze sobą historii osób zaginionych i ich poszukiwań już jutro w Strefie WolnoSłowa.
Aktorzy zapraszają publiczność do aktywnego udziału w przedstawieniu, razem z nimi, w okolicy Skweru Wiecha na warszawskim Targówku, będą szukać trzech zagubionych postaci- ukraińskiego dziennikarza z Charkowa, Polki, która wyjechała za pracą do Wielkiej Brytanii, Argentynki, która od 20 lat nie ustaje w poszukiwaniach córki. Zobacz galerię zdjęć
Autor "Rozgubionych" zadaje pytania - Co dzieje się z osobami, które "stracimy z oczu", kto je widział ostatni raz i gdzie, dlaczego zniknęły, wyjechały i dlaczego ślad po nich zaginął?
- "Rozgubieni" to siódmy spektakl Fundacji Strefa WolnoSłowa w ciągu półtorarocznej działalności. Drugi w przestrzeni miejskiej – mówi Tomasz Gromadka, dramaturg i członek fundacji. – Tym razem nie poruszamy tematów związanych z migracją, bohaterami przedstawienia są osoby zaginione w różnych okolicznościach i ludzie ich poszukujący. Scenariusz powstał na podstawie prawdziwych historii z Polski, Argentyny i Ukrainy. Od września fundacja Strefa WolnoSłowa rozpoczyna dwuletni, międzynarodowy projekt „The Citty Ghettos Of Today" badający imigranckie dzielnice w europejskich miastach – Paryżu, Bolonii, Berlinie, Helsinkach i Warszawie.
Fundacja Strefa WolnoSłowa tworzy teatr złożony z cudzoziemców i Polaków zainteresowanych tematyką uchodźczą. "Rozgubionych" przygotowali na wielokulturowych warsztatach.
Występują:
Dmytrii Badahos, Barbara Buksińska, Radosław Czubacki, Dima Fedorenko, Alvaro Figuero, Barbara Herman, Elżbieta Jankowska, Barbara Jędraszko, Izabela Kołodziejczyk, Rafał Kosiński, Marina Kotnova-Tsedronska, Artem Kozlov, Veranika Los, Ioana Maciejewska, Martyna Matuszewska, Łukasz Prusiński, Helena Rajch, Julia Semczuk, Hanna Strzałkowska, Stanisław Szewczyk, Ewelina Szmołda, Małgorzata Szymańska, Mikołaj Szymański,  Zuzanna Śmiechowska, Magdalena Wiszniewska,Marina Vashevich, Bojan Vasilevski, Abdellah Yamani, Yevhen Zavada, Łukasz Zdunek, Oleska Zoloto-wa.
Seniorzy z Dzielnicy Targówek.
Dramaturgia: Tomasz Gromadka
Reżyseria: Alicja Borkowska
Współpraca: Joanna Szyndler, Weronika Chinowska
27 lipca, godz. 18.00 – spotkanie przy przystanku autobusowym "Myszkowska" na skrzyżowaniu ulicy Gorzykowskiej i Myszkowskiej.
Wstęp wolny.
Spektakl jest dofinansowany ze środków otrzymanych z Dzielnicy Targówek M.st. Warszawy.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA