fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Rosną notowania producenta mikrosfery

Jednym z liderów wzrostu na GPW był wczoraj Eko Export. Notowania spółki rosły wczoraj nawet o 11,6 proc., do 23,43 zł, a wartość obrotów przekroczyła 3 mln zł. Firma zajmuje się pozyskiwaniem mikrosfery, materiału powstającego ze spalania pyłu węglowego, wykorzystywanego m.in. w przemyśle motoryzacyjnymi i naftowym.
Dobra passa Eko Exportu na GPW trwa od listopada ubiegłego roku. Utrzymujące się od miesięcy wzrosty przyspieszyły po tym, jak wczoraj rano spółka podała, że jedna z trzech największych na świecie firm wydobywających ropę i gaz przebadała przesłane do niej próbki mikrosfery i dopuściła je do stosowania przy procesach wydobywczych. Koncern zaakceptował również cenę za dostarczany przez Eko Export towar. Kolejnym krokiem będzie ustalenie terminu spotkania, na którym określone będą szczegóły przyszłego kontraktu.
W drugiej połowie czerwca spółka informowała, że w kolejną fazę wkroczyła dotycząca budowy w Kazachstanie linii do pozyskiwania mikrosfery. Eko Export specjalizuje się w przetwarzaniu tego materiału w fabryce w Bielsku-Białej, a następnie sprzedaje gotowy produkt klientom, głównie z Europy Zachodniej.
Historyczne maksimum notowań Eko Exportu to 24,95 zł za akcję z kwietnia 2012 r. Kurs na zakończenie wczorajszej sesji wyniósł 23,33 zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA