fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Rasistowski żart włoskiego trenera. Prandelli przeprasza Balotelliego

AFP
W związku z protestami w Brazylii, włoscy piłkarze mają zakaz opuszczania hotelu. Trener reprezentacji Cesare Prandelli powiedział, że Mario Balotellego zakaz nie dotyczy, bo jego kolor skóry jest inny niż pozostałych zawodników
Od kilku dni Brazylijczycy protestują na ulicach co najmniej 80 miast. W samym Rio de Janeiro demonstrowało  w czwartek prawie 300 tysięcy osób. W wyniku zamieszek, w mieście Ribeirao Preto, śmierć poniosła jedna osoba.  Policja używa wobec protestujących gazu łzawiącego i gumowych kul. Ludzie nie zgadzają się na ogromne wydatki związanie z organizacją w ich kraju Pucharu Konfederacji i Mistrzostw Świata w przyszłym roku. Dodatkowo Rio de Janeiro jest organizatorem Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku.
Zawodnicy reprezentacji Włoch otrzymali zakaz wychodzenia z hotelu. Ochrona obiektu doradziła im pozostanie w pokojach, póki zamieszki nie ustaną.
Trener reprezentacji Cesare Pradelli powiedział na konferencji przed dzisiejszym spotkaniem z gospodarzami turnieju, że Mario Balotelli otrzymał jako jedyny zgodę na wyjście z budynku, ponieważ "jego kolor różni się od naszego". Po chwili zrozumiał swój błąd i dodał: "Przepraszam, to był oczywiście żart."
Prandelli zaprzeczył również doniesieniom, o możliwości opuszczenia turnieju przez jego zespół. Trener wspomniał, że jeszcze kilka dni wcześniej, drużyna zwiedzała Rio de Janeiro bez najmniejszych problemów.
W tym roku kontrowersje wywołała we Włoszech również inna wypowiedź. Wiceprezes Milanu Paolo Berlusconiego, młodszy brat Silvio Berlusconiego nazwał Balotellego "czarnuszkiem", a całą wypowiedź nagrali włoscy dziennikarze. W styczniu tego roku, inny piłkarz mediolańskiego zespołu Kevin-Prince Boateng przerwał towarzyskie spotkanie z drużyną Pro Patria. W ramach protestu przeciwko rasistowskim okrzykom kibiców, postanowił zejść z boiska.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA