fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Olimpijczycy zapraszają na piknik

Kamil Stoch
Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
W niedzielę, na Kępie Potockiej w Warszawie będzie można spotkać bohaterów boisk, pobawić się i wiele zyskać.
Punktualnie o godz. 11.55 170 medalistów olimpijskich rozpocznie ze sceny w żoliborskim parku XIV Piknik Olimpijski, zorganizowany przez Polski Komitet Olimpijski. Impreza ma kilkunastoletnią tradycję i z każdym rokiem się rozrasta. Przyjeżdżają na nią olimpijczycy z całej Polski, uczestnicy igrzysk letnich i zimowych, począwszy od tych, które odbywały się w połowie XX wieku. Zobaczymy mistrzynię olimpijską w skoku w dal z Melbourne (1956) i wicemistrzynię z Rzymu (1960) Elżbietę Krzesińską, nazywaną przez kibiców „Złotą Elą" a także 83-letnią łyżwiarkę Helenę Pilejczyk, zdobywczynię brązowego medalu w biegu na 1500 metrów w Squaw Valley (1960).
Tegoroczny piknik odbywać się będzie pod hasłem „Soczi 2014", więc w rolach głównych wystąpią kandydaci do udziału w tych igrzyskach, zresztą dobrze znani. Na małej skoczni narciarskiej Łukasz Kruczek i Kamil Stoch przeprowadzą pokazowe treningi dla każdego chętnego amatora. Na sztucznym lodowisku Mariusz Czerkawski pokaże jak się gra w hokeja w NHL a medalistki z Vancouver Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak - jak się jeździ na panczenach. Każdy będzie mógł spróbować.
Swój bobslej zaprezentuje Dawid Kupczyk a sprzęt i treningi biathlonistek, czołowe zawodniczki świata: Krystyna Pałka, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń.
Będzie można wziąć udział w licznych zawodach i stanąć w szranki z mistrzami. Do wygrania w konkursach mnóstwo nagród z biletami na przyszłoroczny turniej w Wimbledonie włącznie. To jest najlepsza oferta na spędzenie niedzieli w stolicy.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA