fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Podwójne zwycięstwo polskich łazików

Zespół Scorpio3 z Wrocławia
www.marssociety.pl
Dwie polskie konstrukcje stanęły na podium prestiżowych, międzynarodowych zawodów University Rover Challenge.
Zespoły Hyperion z Białegostoku oraz Scorpio3 z Wrocławia zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.
Załoga z Białegostoku osiągnęła ponadto najwyższą punktację w historii zawodów, zdobywając 493 na 500 możliwych punktów.
Jest to już druga wygrana Polaków w historii University Rover Challenge. Przypomnijmy, że dwa lata temu najwyższe miejsce na podium zajął łazik Magma2, również skonstruowany w Białymstoku.
Świetny wynik polskich zespołów to rezultat ciężkiej pracy studentów, uczelni i organizatorów. - Po raz kolejny udowodniliśmy, że jeśli bierzemy się za jakiś projekt, to chcemy i potrafimy być w nim najlepsi - mówi Mateusz Józefowicz z Mars Society Polska, organizatora wyjazdu polskich łazików do Stanów Zjednoczonych.
Zawody URC odbywały się na amerykańskiej pustyni w stanie Utah, w pobliżu analogu bazy marsjańskiej Mars Society. Podczas trzech dni zespoły musiały wykonać skomplikowane zadania, w tym rozpoznanie terenu, poszukiwanie śladów życia w próbkach gleby oraz dostarczenie pakietu medycznego rannemu astronaucie. Wysoka temperatura oraz przypominający warunki marsjańskie pył i niska wilgotność powietrza są prawdziwym wyzwaniem dla maszyn i ludzi.
Źródło: www.marssociety.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA