fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Jak stosować maseczki u dzieci

Jak stosować maseczki u dzieci
Jak stosować maseczki u dzieci
AdobeStock
10 października wszedł obowiązek zakrywania twarzy i nosa w przestrzeni publicznej.

Onet zwraca uwagę, że o ile noszenie maseczek przez dorosłych nie budzi większych kontrowersji, inaczej jednak sprawa wygląda w przypadku dzieci. Szczególnie tych najmłodszych.

Rodzice obawiają się, że zasłanianie nosa i ust u niemowlaków nie jest bezpieczne. Mają też obawy, czy małe dzieci zaakceptują przykrytą twarz.

Wielu lekarzy ostrzega, żeby nie zakładać maseczek dzieciom poniżej drugiego roku życia. Wyjaśniają, że zasłanianie nosa i ust u najmłodszych jest niebezpieczne i grozi nawet uduszeniem.

Jak informuje Onet, decyzja o zakładaniu maseczki najmłodszym należeć będzie do rodziców. Z obowiązku zakrywania twarzy bowiem zwolnieni są m.in. dzieci do czwartego roku życia oraz osoby, które nie są w stanie samodzielnie zakryć i odkryć nosa i ust.

Rodzice obawiają się, że nie będą w stanie przekonać swoich pociech do noszenia maseczek.

Onet sugeruje, że młodsze dzieci lubią naśladować dorosłych, więc może wystarczy że będą widziały rodziców noszących maseczki. Jeżeli to ich nie przekona, warto z zakrywania nosa i ust zrobić zabawę, Pozwólmy dzieciom wybrać kolor maseczki i udawać ulubioną postać z bajki.

Bardzo ważne jest także, aby dawać dobry przykład. I nie chodzi tylko o noszenie maseczki, ale również o sam stosunek do tego obowiązku. Jeżeli dzieci będą słyszały od nas, że chodzenie z zakrytą twarzą jest niewygodne i bez sensu, prawdopodobnie także zaczną się buntować. Co innego jeżeli maseczki przedstawimy jak niezbędne zabezpieczenie lub element dekoracyjny garderoby jak czapeczka czy biżuteria.

Podczas epidemii koronawirusa najbezpieczniej by było, żeby dzieci pozostały w domach. Jeżeli tylko to możliwe należy unikać zabierania ich do sklepów, na pocztę czy wspólnego przemieszczania się komunikacją miejską. Lepszym wyborem będą krótkie spacery w odludnych miejscach - wskazuje Onet.

Czytaj więcej na onet.pl

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA