fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy gminne wodociągi nie muszą rozliczać VAT od dotacji

123rf
Gminne wodociągi nie muszą rozliczać VAT od dotacji na projekt edukacyjny wspierający proekologiczną postawę lokalnej społeczności.

Dotacja nie stanowi wynagrodzenia za usługi szkoleniowe, gdyż nie jest przyznawana jako dopłata do ceny usługi. Jest przeznaczona wyłącznie na pokrycie kosztów działalności związanej z realizacją projektu szkoleniowego.

Włączenie do podstawy opodatkowania VAT dotacji, subwencji i innych dopłat o podobnym charakterze ma miejsce tylko wówczas, gdy jest to celowa dotacja, subwencja i inna dopłata o podobnym charakterze, związana bezpośrednio z dostawą towaru lub świadczeniem usługi. Podstawę opodatkowania zwiększają tylko takie dotacje, subwencje i inne dopłaty o podobnym charakterze, które mają bezpośredni wpływ na cenę konkretnego towaru czy konkretnego rodzaju usługi – przypomniał w interpretacji z 3 września 2015 r. dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi (nr interpretacji: IPTPP1/ 4512-370/- 15-4/ŻR).

Sprawa dotyczy spółki zajmującej się sprzedażą wody i odprowadzaniem ścieków. Gmina posiada w niej 100 proc. udziałów. Poza tą działalnością statutową zakł...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA