fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Sting kupił apartament w jednym z najdroższych budynków na Manhattanie

220 Central Park South
Bloomberg
Apartamentowiec przy 220 Central Park South na Manhattanie to jeden z najdroższych adresów w tej dzielnicy. W tym roku miliarder Ken Griffin kupił tam ogromny czteropoziomowy penthouse za rekordową sumę 238 mln dolarów. Teraz apartament kupił tam Sting.

Nowy penthouse brytyjskiego muzyka kosztował 65,7 mln dolarów czyli ponad 253 mln złotych.

Nowoczesny apartamentowiec przy 220 Central Park South zaprojektowała znana pracownia architektoniczna Robert A.M. Stern Architects. W budynku jest w sumie116 apartamentów w cenie od 13 do 39 mln dolarów. Mieszkańcy mają do dyspozycji siłownię, spa, basen ze słoną wodą, sale do jogi, boisko do gry w squasha i koszykówkę, symulator do gry w golfa, bibliotekę, salę kinową, salę zabaw dla dzieci, sale bankietowe oraz jadalnię. Poza tym mieszkania mają też piękny widok na Central Park i ocieniony starymi drzewami dziedziniec oraz obszerny garaż.

Sting kupił apartament razem z żoną Trudie Styler i pod swoim prawdziwym nazwiskiem - Gordon M. Sumner.

Apartament ma powierzchnię około 550 metrów kwadratowych i znajduje się w tzw. willowej, niższej części apartamentowca, która ma tylko 18 kondygnacji i 10 apartamentów. Wyższa wieża budynku ma 79 pięter. Nowe mieszkanie Stinga i jego rodziny ma trzy sypialnie, pięć łazienek i okna wychodzące na północ i południe i znajduje się na ostatnim piętrze części willowej.

Według amerykańskiej pracy apartamenty w budynku kupili już także miliarder i właściciel funduszu hedgingowego Daniel Och, nowojorski deweloper Ofer Yardeni oraz piosenkarz Sting, a także chiński miliarder i potentat na rynku nieruchomości Tong Tong Zhao.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA