fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Współzałożyciel Apple sprzedaje ranczo w Kalifornii. Za pół ceny

materiały
Mike Markkula, inżynier, który był współzałożycielem Apple, sprzedaje zachwycające ranczo w Kalifornii. Już od siedmiu lat szuka na nie kupca. Teraz obniżył cenę niemal o połowę.

Ranczo, które znajduje się w Carmel Valley w Kalifornii zostało wystawione na sprzedaż za 37,5 mln dolarów (około 155 mln złotych). W 2013 roku Markkula chciał za nie 59,95 mln dolarów - niespełna 248 mln złotych.

Rana Creek Ranch ma powierzchnię niemal 5670 hektarów z lasami, łąkami, strumieniami i pastwiskami. Na terenie posiadłości jest nie tylko duży dom mieszkalny, ale także oddzielny dom dla gości i pięć kolejnych domów dla pracowników a także stajnie i padoki dla koni, dwie stodoły, szklarnie, lądowisko dla helikopterów oraz pas startowy dla samolotów o długości niemal 900 metrów oraz budynek z salami konferencyjnymi.

Na ranczu hodowane jest bydło i utrzymywana stadnina koni.

Mike Markkula wraz żoną Lindą kupili ranczo 35 lat temu za 9 mln dolarów. Wtedy jego powierzchnia była o niemal połowę mniejsza, ale z biegiem lat postanowili dokupić sąsiadujące działki i powiększyć znacznie wielkość nieruchomości. Na ranczu mieszkają dzikie zwierzęta, takie jak dziki, rysie, jelenie a nawet pumy. Jest sporo miejsc do łowienia ryb i na przejażdżki konne.

Główny dom na ranczu ma powierzchnię około 650 metrów kwadratowych i wybudowany został w tradycyjnym stylu ranczerskim z wytrzymałego drewna pekanowego, kamieni i cegieł. W ogrodzie znajduje się okrągły basen ze wspaniałym widokiem na okolicę. To jedno z najokazalszych i największych rancz użytkowych w tym stanie – zapewnia agencja nieruchomości zajmująca się jego sprzedażą.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA