fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Luksusowy barak na angielskiej wsi

materiały
Dwanaście miesięcy i 750 tys. funtów, tyle potrzebowała para brytyjskich emerytów, by z bungalowu z prefabrykatów zrobić dom nominowany do prestiżowych nagród architektonicznych.

Pennie i Charles Denton kupili dom w Swanage w Dorset cztery lata temu za 400 tys. funtów. Budynek został wzniesiony w 1917 z prefabrykatów i nie był szczególnie atrakcyjny. Małżeństwo postanowiło zatrudnić architektów, tak by przekształcić barak w dom ich marzeń. Przebudowa kosztowała ich 750 tys. funtów i trwała 14 miesięcy. Teraz jest on wart około miliona funtów, ale nie jest na sprzedaż. Właściciele zapewniają, że chcą w nim spędzić resztę życia ciesząc się wnukami i emeryturą.

Architekt Magnus Ström stworzył bardzo nowoczesny dom "wiszący" nad zagłębieniem przez które wjeżdża się pod dom i gdzie znajdują się miejsca parkingowe. Budynek jest parterowy i minimalistyczny - tak jak życzyli sobie właściciele.

Budynek juz został nominowany do dwóch prestiżowych brytyjskich nagród: RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) oraz RIBA (Royal Institute of British Architects).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA