fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Zabytkowy dwór za rozsądną cenę

materiały
Wordsley Manor trafił na rynek z wyjątkowo, jak na tak zabytkowy i duży budynek - ceną 350 tys. funtów. To zaledwie nieco ponad 1,6 mln złotych.

Zabytkowy dwór z 1759 roku znajduje się w miejscowości Stourbridge, w West Midlands i ma jedną dość istotną wadę – stoi pośrodku dużego osiedla domów jednorodzinnych.

Na dodatek budynek wymaga porządnego remontu, ale za to ma własną salę kinową, cztery duże sypialnie i kilka pokoi recepcyjnych, jadalnię oraz biuro, studio oraz własną kotłownię, a to wszystko na 3 kondygnacjach. Dom wypełniony jest antykami i zabytkowym wyposażeniem, m.in. zegarami, piecami kaflowymi, kominkami oraz stalowa kuchnią węglową. Dom ma w sumie powierzchnie mieszkalną niemal 700 metrów kwadratowych i dodatkowo obszerną piwnicę.

Gdyby dom stał na otwartej przestrzeni i był w lepszym stanie byłby wart co najmniej 2 mln funtów czyli prawie 10 mln złotych.

XVIII-wieczny budynek otoczony jest ogrodem o powierzchni około 6 tys. metrów kwadratowych.

Posiadłość od 160 lat należy do tej samej rodziny – przedsiębiorców Holtów z Black Country – obszaru w środkowej Anglii, znajdującego się pomiędzy miastami Wolverhampton i Birmingham. W wieku XIX był to obszar koncentracji przemysłu wydobywczego i metalowego.

Pierwotnie ziemie wokół dworu także należały do nich, ale sukcesywnie były sprzedawane a wokół powstawały nowe osiedla domów jednorodzinnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA