fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Poliglocie łatwiej o pracę i podwyżkę

Adobe Stock
Średnio o 30 proc. więcej zarabiają pracownicy z dobrą znajomością języków obcych, która też coraz częściej pojawia się wśród oczekiwań wobec kandydatów do pracy. Największą premię dają mniej popularne języki, w tym niemiecki.

Główni księgowi, specjaliści ds. obsługi klienta, net deweloperzy, inżynierowie jakości oraz specjaliści ds. rekrutacji w IT – to na tych stanowiskach swobodne posługiwanie się językiem obcym w pracy najbardziej (średnio o jedną trzecią) podnosi wysokość pensji. Przeciętne pensje pracowników, którzy biegle władają językiem obcym i posługują się nim w pracy, były w ubiegłym roku o ok. 1300–1500 zł, czyli średnio o 30 proc. wyższe niż mediana płacowa – wynika z udostępnionej „Rzeczpospolitej" analizy portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl. Powstała ona na podstawie 360 tys. ankiet użytkowników portalu.

Wygrywa Podkarpacie

Największą, ok. 40-proc. premię za znajomość języków obcych można uzyskać w woj.podkarpackim i kujawsko-pomorskim. To regiony, które nie należą do płacowej czołówki w Polsce, a więc firmom może być tam trudniej o specjalistów – poliglotów. Z kolei na Mazowszu (głównie w Warszawie), w Małopolsce i na Dolnym Śląsku językowa przewag...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA