fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Błaszczak: Nie ma zwycięstwa, o którym mówi Schetyna

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- To było czwarte zwycięstwo wyborcze Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, komentując wyniki wyborów samorządowych.

- Cztery lata temu w wyborach samorządowych również wygrało Prawo i Sprawiedliwość, potem wybory prezydenckie, wybory parlamentarne i teraz wybory samorządowe. Pobiliśmy rekord dotychczasowy AWS-u z 98 roku, jeżeli chodzi o poparcie w wyborach lokalnych, w wyborach samorządowych, a więc jest to najlepszy, najwyższy wynik w historii. Zwyciężyliśmy we wszystkich praktycznie kategoriach - przekonywał Błaszczak w radiowej "Jedynce".

- Kiedy popatrzymy na wyniki tych wyborów, to najwięcej mandatów otrzymali kandydaci zarejestrowani w komitetach lokalnych - zauważył minister, dodając, że jeśli "popatrzmy, jak na przykład te wyniki komentuje opozycja, jak komentuje Grzegorz Schetyna – mówi o zwycięstwie - tymczasem nie ma tam zwycięstwa".

- Popatrzmy też na sejmiki województw – w 9 województwach wygrało Prawo i Sprawiedliwość, w 6 województwach mamy większość pozwalającą na samodzielne rządy, wcześniej rządziliśmy tylko w 1 województwie – w województwie podkarpackim. Tu widać przyrost poparcia, przyrost głosów - przekonywał Błaszczak.

Szef MON dodał, że PiS "podchodzi do tych wyników z pokorą". - To jest dla nas zobowiązanie. Jesteśmy przekonani o tym, że zmiana, dobra zmiana w Polsce będzie zachodziła w tych sześciu województwach, a więc tam będziemy wprowadzać programy społeczne, programy, które dają możliwość realizacji naszego przesłania, przesłania związanego z rozwojem Polski, ze sprawiedliwością właśnie, z solidarnością - mówił.

Błaszczak zapowiedział też, że we wtorek na konferencji prasowej wyniki wyborów skomentuje prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Źródło: rp.pl/ PR1
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA