fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Problemy osób dopisanych do rejestru wyborców. Ministerstwo: Jest nam przykro

AFP
Z całego kraju spływają informacje, że osoby, które składały elektroniczne wnioski o wpis do rejestru wyborców, nie mogły zagłosować. Ministerstwo cyfryzacji uważa, że o powody powinno pytać się organy gmin.

Przed wyborami Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że wniosek o wpis do rejestru wyborców wypełniło 46 tys. obywateli.

Dziś okazało się, że wiele osób nie może zagłosować. "Powodem takiej sytuacji na pewno nie jest ani platforma ePUAP, ani źle działający elektroniczny wniosek. O powody należy zaś pytać organy poszczególnych gmin. Po złożeniu wniosku to one wydają bowiem decyzje o wpisie" - tłumaczy ministerstwo.

Polacy głosują. Obserwuj relację "Rzeczpospolitej"

"Jest nam przykro i jesteśmy zaskoczeni informacjami o tym, że niektóre osoby, które składały wnioski elektronicznie nie mogły ostatecznie zagłosować. Ale o powody tego należy pytać dany urząd gminy. To nie Ministerstwo Cyfryzacji wydaje bowiem decyzje o wpisie, a właśnie organy gmin. Powodów takiej sytuacji może być wiele, jednak z pewnością żadnym z nich nie jest wadliwa e-usługa, czy też platforma ePUAP" - przekazano w komunikacie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA