fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Mariusz Błaszczak: Chcą przełożenia wyborów. Mają słabych kandydatów

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Szef MON Mariusz Błaszczak uważa, że działania opozycji, w tym domaganie się przełożenia wyborów prezydenckich, wynikają ze słabości ich kandydatów.

- Opozycja sama sobie zaprzecza. Z jednej strony mówi o tym, że chce się włączyć w działania związane z przeciwdziałaniem zagrożeniom, ale z drugiej strony robi wszystko, żeby te działania opóźnić. Myślę, że to jest takie politykierstwo, że to są partykularne interesy - ocenił w rozmowie z radiową Jedynką szef MON Mariusz Błaszczak.

Czytaj także: 

Kaczyński: Gowin dzięki temu obozowi pełni wysoką funkcję

Rozłam w Zjednoczonej Prawicy. Gowin przeciw głosowaniu korespondencyjnemu

- Koalicja rządząca okazała się spójna, te ustawy zostały przyjęte, a więc pracujemy razem na rzecz tego, żeby przede wszystkim teraz ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a później przeciwdziałać skutkom kryzysu gospodarczego, który niewątpliwie nas czeka - dodał.

Zdaniem Błaszczaka działania opozycji związane ze "słabymi kandydatami" w wyborach prezydenckich. - Wystarczy spojrzeć na sondaże, posłuchać wypowiedzi pani marszałek Kidawy-Błońskiej, aby przekonać się o słabości tej kandydatury. A zatem pewnie tak, chcą wykorzystać sytuację - ocenił.

- To są działania antypolskie, dlatego że dziś należałoby skupić się na rozwiązywaniu problemów, przede wszystkim na zahamowaniu rozprzestrzeniania się wirusa. I to robi polski rząd, to robią polskie władze. A później na przygotowaniu rozwiązań, które złagodzą kryzys gospodarczy. I to też jest przedłożenie polskiego rządu z bardzo silną inicjatywą pana prezydenta Andrzeja Dudy - powiedział minister.

Źródło: Jedynka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA