fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Wiceminister nauki: Wybory 10 maja? Nie ma możliwości

AFP
- Epidemia ma bardzo dużą dynamikę. Dzisiaj, 30 marca uważam, że nie mamy o czym mówić - tak wiceminister nauki, neurochirurg Wojciech Maksymowicz odpowiedział na antenie TVN24 na pytanie, czy jego zdaniem możliwe będzie przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja.

- Mam może trochę większą wiedzę i trochę więcej rozsądku. Bardzo dobrze byłoby przeprowadzić wybory 10 maja, tyle tylko, że przyroda tutaj rządzi. Nie mam wątpliwości, że kłótnie (o wybory - red.) dotyczą czegoś co nie będzie mało miejsca. Nie ma żadnych możliwości ze względów przyrodniczych - mówił o możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich wiceminister Maksymowicz.

- Wszelkie dane, które zebrałem wskazują, ze ta cała kłótnia jest kłótnią o coś, czego po prostu nie będzie. W tym wypadku sugestie premiera (Jarosława) Gowina są tutaj chyba słuszne. Myślmy o wyborach za rok - mówił prof. Maksymowicz.

Wiceminister nauki mówił, że nawet jesienny termin wyborów prezydenckich nie byłby "absolutnie bezpieczny" ze względu na możliwość wznowienia epidemii.

Prof. Maksymowicz mówił też, że liczba testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 przeprowadzanych w Polsce "musi być zwiększana". - Stajemy na głowie, by tak było - dodał.

Wiceminister nauki stwierdził także, że trzeba robić wszystko co możliwe, by uporać się z epidemią. - Zero kontaktów zewnętrznych - jakichkolwiek. Wtedy to ustanie - podkreślił. 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA