fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Jarosław Kaczyński: Wybory uzupełniające pokazały, że można

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa/ Robert Gardziński
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie przeprowadzenia w maju wyborów prezydenckich. Jego zdaniem udowodniły to wczorajsze wybory uzupełniające.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich wyznaczona jest na 10 maja. Od 20 marca w Polsce obowiązuje stan epidemii, który nie oznacza konieczności przełożenia wyborów.

Przełożenia terminu chcą opozycyjni kandydaci na prezydenta. Przedstawiciele rządu i Andrzeja Dudy twierdzą, że obecnie nie ma potrzeby, by wyznaczać nowy termin.

Czytaj także: Sondaż: Większość za przełożeniem wyborów prezydenckich

W sobotę w rozmowie z RMF FM prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił, że nie ma obecnie żadnych przesłanek do tego, by wprowadzić w Polsce stan klęski żywiołowej.

- Muszą być przesłanki konstytucyjne. Tych przesłanek w tym momencie w moim najgłębszym przekonaniu nie ma i mam naprawdę nadzieję bardzo mocną na to, że nie będzie ich także w ostatnim okresie przed 10 maja - przekonywał.

Kaczyński dziś podtrzymał swoje stanowisko. - Wybory uzupełniające, które odbyły się w niedzielę pokazały, że przeprowadzenie wyborów prezydenckich jest dzisiaj całkowicie możliwe. Frekwencja była, jak na wybory uzupełniające, bardzo dobra - powiedział prezes PiS w rozmowie z PAP.

Wczoraj wybory uzupełniające odbyły się w pięciu gminach. Najwyższa frekwencja była w gminie Smyków - 43,1 proc. Najmniej wyborców głosowało w gminie Wierzchlas - 9,48 proc.

Źródło: rp.pl/PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA