fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Zandberg: Podejmiemy decyzję, gdy figury będą na szachownicy

Fotorzepa/ Jakub Mikulski
Podejmiemy tę decyzję w grudniu. Nie ukrywam, my się z tym nie spieszymy - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" lider Lewicy Razem Adrian Zandberg, pytany o kandydata Lewicy w zbliżających się wyborach prezydenckich.

Czytaj także: Jaśkowiak nie walczy o prezydenturę. Chce być "baronem"

Poseł podkreślił, że Lewica już latem podjęła decyzję o wspólnym swoim kandydacie, ale konsekwentnie milczy w kwestii jego nazwiska i "nie daje się ciągnąć za język".

Zandberg zauważył, że Lewica jest w wygodnej sytuacji, bo partie prawicowe i centrowe już teraz zgłaszają nazwiska swoich kandydatów.

- Nie ukrywam, że my się z tym nie spieszymy. Decyzję podejmujemy w momencie, kiedy figury są wystawione i już niektóre z nich zaczynają się między sobą kłócić - mówił polityk i zdecydowanie odmówił skomentowania pogłosek o Robercie Biedroniu jako o kandydacie Lewicy.

- Robert Biedroń jest świetnym potencjalnym kandydatem lewicowej koalicji, natomiast naszą decyzję o tym podejmujemy wspólnie i ogłaszamy wspólnie  - stwierdził Zandberg i dodał, że zasada trzymania języka za zębami bardzo się Lewicy opłaciła.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA