fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Konfederacja: Bosak na czele na półmetku prawyborów

tv.rp.pl
Po ośmiu pierwszych zjazdach wojewódzkich w ramach prawyborów prezydenckich w Konfederacji w wyścigu o nominację prezydencką tej partii prowadzi Krzysztof Bosak. Na drugim miejscu znajduje się Grzegorz Braun.

W ramach prawyborów prezydenckich, które organizuje Konfederacja, głos na kandydatów ubiegających się o nominację partii w wyborach prezydenckich może oddać każdy, kto zarejestruje się do głosowania w prawyborach i wpłaci darowiznę w wysokości 30 złotych na wskazane konto.

Po minionym weekendzie znane są wyniki głosowania w ramach ośmiu z szesnastu zjazdów wojewódzkich. Na półmetku prawyborów prowadzi Krzysztof Bosak, który zapewnił sobie 55 głosów elektorskich w prawyborach (łącznie zdobył 1106 głosów w prawyborach).

Drugie miejsce zajmuje Grzegorz Braun (32 głosów elektorskich, 605 głosów). Na trzecim miejscu znalazł się Artur Dziambor - który zapewnił sobie 25 głosów elektorskich (w ramach prawyborów oddano na niego 461 głosów).

Szóste miejsce zajmuje Janusz Korwin-Mikke, lider partii KORWIN, który uzyskał 12 głosów elektorskich (łącznie w prawyborach oddano na niego 196 głosów).

18 stycznia, na zjeździe elektorów po przeprowadzeniu głosowań na 16 zjazdach wojewódzkich, Konfederacja wybierze swojego kandydata na prezydenta.

O nominację prezydencką w prawyborach Konfederacji stara się dziewięciu polityków.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA