fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Adam Szłapka: Jestem za adopcją dzieci przez pary homoseksualne

tv.rp.pl
Sekretarz sztabu Koalicji Obywatelskiej Adam Szłapka powiedział, że jest zwolennikiem małżeństw homoseksualnych oraz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

Sekretarz sztabu Koalicji Obywatelskiej w rozmowie z RMF FM został zapytany, co uważa na temat relacji jednopłciowych. - Jestem zwolennikiem równości, a w tym się zawiera, żeby związki partnerskie mogły adoptować dzieci - powiedział Adam Szłapka. Jak dodał, w Koalicji Obywatelskiej są osoby o "różnej wrażliwości" i "różnych poglądach".

Czytaj także: Adam Szłapka: Nie czekamy na powrót Tuska

Polityk odniósł się także do propozycji ustawy o związkach partnerskich autorstwa Nowoczesnej. W jego opinii jest to "najlepsza propozycja”. 

Sekretarz sztabu KO został zapytany również, czy w w rządzie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej znajdzie się miejsce dla Grzegorza Schetyny. - To jest decyzja Grzegorza Schetyny. Ja pamiętam, jakim ministrem spraw wewnętrznych był Grzegorz Schetyna, bo byłem wtedy radnym, i pamiętam, jak dobrze skroił program schetynówek. To naprawdę była fundamentalna inwestycja w drogi - stwierdził. - To jest decyzja Grzegorza Schetyny, czy po wygranych wyborach będzie chciał być liderem większości parlamentarnej, czy będzie chciał być członkiem rządu jako, nie wiem, wicepremier, minister - dodał.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA