fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Schetyna: Platforma zawiesza bojkot TVP

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Platforma Obywatelska na czas kampanii wyborczej zawiesi swój bojkot Telewizji Publicznej. - Taka jest decyzja zarządu krajowego - tłumaczył Grzegorz Schetyna.

- Musimy dać sobie równe szanse w kampanii - tłumaczył w programie "Tłit WP" przewodniczący Platformy.

- Nie chcemy wyłączyć się z politycznej debaty - szczególnie w regionach. Decyzję o bojkocie podjęliśmy po śmierci Adamowicza. Dziś mówimy: zawieszamy protest, bo jest kampania, chcemy dać naszym kandydatom równe szanse - dodał.

Schetyna zapowiedział, że politycy Platformy będą się pojawiać w programach TVP "po to, by dawać świadectwo prawdzie, by nie pozwalać na posługiwanie się kłamstwem".

O całkowite powstrzymanie się od udziału w programach TVP zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej zwrócił się do członków partii w styczniu br.  "Pod rządami PiS telewizja publiczna stała się narzędziem politycznej nagonki oraz partyjnej propagandy. Polityka obecnego zarządu TVP prowadzi do groźnych podziałów społecznych i godzi w poczucie bezpieczeństwa Polaków. Ta sytuacja wymaga naszej stanowczej reakcji" - można było przeczytać w oświadczeniu podpisanym przez Grzegorza Schetynę.

Dowiedz się więcej: Platforma rozpoczyna całkowity bojkot TVP

"Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej RP zwraca się do członków PO o całkowite powstrzymanie się od udziału w programach telewizji publicznej, zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym - do czasu odwołania obecnego zarządu TVP oraz ustanowienia społecznej kontroli nad telewizją publiczną" - stwierdził w styczniowej uchwale zarząd PO.

Źródło: rp.pl/ WP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA