fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Kinga Gajewska: Schetyna ceni sobie doświadczenie kobiet

Wikimedia Commons, Tomasz Kiełczewski
- Postulat obecności odpowiedniej liczby kobiet na listach wyborczych jest dla KO bardzo ważny, chciałabym, żeby był realizowany. Musimy tez jednak spojrzeć przy tworzeniu listy, że jesteśmy koalicją. Grzegorz Schetyna najchętniej wziąłby 50 proc. kobiet na listy, bo bardzo ceni sobie ich doświadczenie - powiedziała w programie „Onet Rano” Kinga Gajewska, posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Jak podkreśliła w programie „Onet Rano” posłanka Koalicji Obywatelskiej Kinga Gajewska, najlepszym przykładem na to, że Grzegorz Schetyna ceni sonie w polityce doświadczenie kobiet, „jest kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera”.

Czytaj także: Posłanka PO Kinga Gajewska-Płochocka dopytuje o psy w Sejmie

Posłanka KO zaznaczyła także, że „ta kadencja była trudnym czasem dla polskiej demokracji”. - Debaty prowadzone nawet do 4 rano, które ciężko tak naprawdę nazwać debatami, bo często był nam po prostu wyłączany głos. Sama pracuję w komisji ds. edukacji, mamy już ponad rok tej „deformy" - powiedziała Gajewska. - Sama ustawa miała ponad 800 stron, a każdy głos był odrzucany. Udało się zrobić malutką rzecz – indywidualne nauczanie dla dzieci z afazją lub zespołem Aspergera. Udało mi się przekonać PiS, żeby zagłosowali za poprawką – zaznaczyła. 

Kinga Gajewska stwierdziła także, że „poseł nie musi się znać na wszystkich dziedzinach”. - Ale starałam się dokładnie przygotowywać do każdego posiedzenia. Jeśli nie miałam większej wiedzy na jakiś temat, starałam się dowiedzieć o sprawie od lepiej zorientowanego w sprawie posła - powiedziała. - Jeśli chodzi o reformę edukacji, każdy przepis dokładnie poznałam przed głosowaniami - dodała posłanka KO.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA