fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Karski w spocie walczy z Krzyżakami. Kukiz kpi

YouTube
Kandydat PiS w wyborach do PE Karol Karski umieścił w sieci spot, w którym - występując w zbroi w towarzystwie dwóch rycerzy z orłami na tarczach, którzy w walce pokonują Krzyżaków - przekonuje, iż "kiedyś o interesy Polski w Europie zabiegano różnymi sposobami". Paweł Kukiz na swoim profilu na Facebooku dostrzega w spocie podobieństwo do jednej ze scen z filmu "Monty Python i Święty Graal".

Spot, który na profilu Karskiego na YouTube obejrzano ok. 10 tysięcy razy przedstawia walkę polskich rycerzy z Krzyżakami. W pewnym momencie na ekranie pojawia się Karski - w zbroi i biało-czerwonych barwach, który przekonuje, iż "kiedyś o interesy Polski w Europie zabiegano różnymi sposobami".

- Dziś w Parlamencie Europejskim walczymy o sprawy ważne dla naszych obywateli. O pomyślność dla naszego narodu. 26 maja (dzień wyborów do PE) odbędzie się bardzo ważna bitwa. Zadecydujemy jaka ma być Polska na arenie europejskiej. Skuteczna, czy spolegliwa. Ja wybieram Polskę skuteczną i odważną. Polskę będącą sercem Europy - mówi następnie polityk zajmujący pierwsze miejsce na liście wyborczej PiS w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim.

W odpowiedzi na spot Karskiego Kukiz umieścił na swoim profilu na Facebooku jego przeróbkę, w którym sceny ze spotu połączone są z fragmentem filmu "Monty Python i Święty Graal", w którym rycerze króla Artura walczą z "morderczym królikiem".

"Liczę, że Pan Karski - skoro się na spot 'rycerski' zdecydował - ma poczucie humoru ale jeśli jest w tej mojej wersji coś uwłaczającego godności Pana Europosła to oczywiście natychmiast spot wywalam i sypię głowę popiołem. Z królika" - skomentował swój wpis Kukiz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA