fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Joanna Mucha: PiS wprowadza rosyjskie standardy

Fotorzepa/Jerzy Dudek
- Hasło wyborcze PiS to "Polska sercem Europy". Powinno się dodać - Europy wschodniej - przekonywała w Polsat News posłanka PO Joanna Mucha.

Mucha przekonywała, że to właśnie hasło "Polska sercem Europy wschodniej" oddawałoby "w pełni to co PiS chce osiągnąć". - Standardy Europy wschodniej to wymiar sprawiedliwości podporządkowany politykom - dodała nawiązując do krytykowanej przez opozycję reformy sądownictwa w wykonaniu PiS.

- Wprowadzacie rosyjskie standardy do własnego kraju - zarzucała PiS-owi Mucha.

Zdaniem posłanki PO ostrzegający w sobotę przed Europą dwóch prędkości prezes PiS Jarosław Kaczyński "sam tworzy Europę dwóch prędkości i wpisuje się w gorszą prędkość".

Tymczasem rzecznik prezydenta Błażej Spychalski replikował, iż prezydent Andrzej Duda apeluje, aby przed wyborami do PE "rozmawiać o rozwiązaniach pozytywnych, co chcemy w UE robić". - Prosiłbym, aby wszystkie ugrupowania startujące w wyborach pokazywały swój program. Proszę nie straszyć polexitami, to są banialuki - mówił.

Spychalski pochwalił przy tym Kukiz'15 i Partię Razem za "prezentowanie pozytywnych rozwiązań".

Z kolei Adrian Zandberg z Lewicy Razem zarzucił PiS-owi i PO, że te w kampanii wyborczej "wypowiadają się nie na temat". - Jakość proszków (do prania - o zrównaniu jakości proszków tej samej marki sprzedawanych w różnych krajach UE mówił w sobotę Jarosław Kaczyński - red.) to nie będzie najważniejsza sprawa w UE przez następne lata. Najważniejszy będzie budżet. Czy PiS poprze europejską płacę minimalną? - pytał Zandberg Jacka Sasina z PiS.

- Przecież podnosimy płacę minimalną cały czas w Polsce. Musimy pracować na to, żeby tak się stało, tego się nie zadekretuje - replikował Sasin.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA