fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Kaczyński: PiS dąży do tego, aby Polska doścignęła Europę

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- PiS dąży do tego, aby Polska doścignęła Europę jeśli chodzi o rozwój i poziom życia - mówił Jarosław Kaczyński w czasie konwencji wyborczej PiS w Białymstoku.

- Naród polski musi być wspólnotą, a wspólnota oznacza równość szans. My tej równości chcemy i do niej dążymy - przekonywał prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że program PiS "ma służyć każdemu Polakowi, każdej polskiej rodzinie".

- Chcemy, aby Polska jak najszybciej zmniejszała dystans do krajów - podkreślał Kaczyński. Prezes PiS dodał, że "naród polski musi być wspólnotą, a wspólnota oznacza równość szans". Jak zaznaczył PiS dąży właśnie do takiej równości, której wyrazem ma być "zrównoważony rozwój całej Polski".

- Musimy rozszerzać wiarę w Polskę. Chcemy, aby nasz naród był wielkim i silnym narodem europejskim. Jest na to szansa - mówił również Kaczyński.

Prezes PiS stwierdził również, że w nadchodzących wyborach Polacy będą wybierać między "rozwojem, równością, siłą i godnością" oraz "tym co proponują oponenci" PiS - "likwidacją różnych instytucji i kłanianiem się innym w pas". - Wierzę, że Polacy wybiorą to, co dla nich najlepsze - dodał.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki przekonywał, że "drużyna PiS", która walczy o miejsca w Parlamencie Europejskim będzie "walczyła w UE o prawa polskich obywateli, polskich przedsiębiorców".

- Będziemy przyciągać inwestycje infrastrukturalne i biznesowe na tereny, które zostały ich pozbawione - zapewniał. - Postaramy się, aby jak najwięcej środków szło na tereny, o których poprzednia władza zapomniała - dodał.

- Silna Polska, to silna Europa. Nie możemy o tym zapominać - zaznaczył premier.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA